Arhitektuur / Architecture

Karin Hallas Murula. 101 Eesti arhitektuuriteost. Varrak, 2012

99f58-101eestiarhitektuuriteostEesti arhitektuur ei koosne juhuslikest üksikobjektidest, vaid on tervik. Käesolevas raamatus on hooneid tutvustatud erineval moel. Mõnede ehitiste puhul on välja toodud arhitektuurne kõnekus, teistel emotsioon, mille hoone on omandanud ajaga. On ehitisi, mille puhul on oluline hoopis ehitamise lugu, tuntud arhitekt või omanik.

Raamat on kergesti loetav ja mõeldud laiale lugejaskonnale, kuid siiski faktirohke ning läbitunnetatud struktuuriga. Teos ei võimalda uurimuslikke tõestusi ega teaduslikku viitamist, kuid sisaldab uudseid fakte ja esmakordselt avaldatut.

No comments yet.