Ehitus / Construction

Ken Jennings. Kaardikirg: geograafianohikute kirev maailm. Äripäev, 2012

5abca-kaardikirgRaamatus „Kaardikirg: geograafianohikute kirev maailm“ kirjutab Ken Jennings  kartograafiast ja geograafiast nauditavalt ja kõigile mõistetavalt, olemata ise geograaf. Autor vaatleb igas peatükis erinevat kaartidega seotud valdkonda, näiteks harutab lahti haruldaste kaartide varguse loo, sukeldub maailma suurimasse kaardivaramusse USA Kongressi raamatukogus ning uurib fantaasiakaartide joonistajate mõttemaailma. Paberkaartide kõrval käsitletakse ka kartograafia kaasaega ning antakse ülevaade Google Mapsist ja geopeitusest.

No comments yet.