Teatmeteosed ja sõnaraamatud / Reference Books and Dictionaries

Tiit Saare. Eesti omavalitsuste taskuentsüklopeedia. TEA Kirjastus, 2013

897aa-omavalitsusedEntsüklopeedia annab illustreeritud temaatilise ülevaate Eesti omavalitsuste tekkeloost ja nende sümboolika kujunemisest, kasutamisest ning hetkeseisust.

Maakondade, linnade ja valdade ajaloolist kujunemist ning sümboolikat käsitlevad artiklid koos asukohakaartide ja kõige värskemate rahvastikuandmetega on esitatud kõigist 15 maakonnast, 33 linnast ja 193 vallast. Teoses on toodud meie külade täielik loetelu koos rahvaarvuga. Demograafilised andmed pärinevad kahe viimase rahvaloenduse statistikast.

Teatmeteos on mõeldud laiale kasutajaskonnale, annab mitmekülgse ülevaate meie omavalitsustest ja pakub põnevat Eestimaa avastamist alates muinasasulaist tänapäevani.

No comments yet.