Keskkonnatehnoloogia / Environmental technology

Tristram Stuart. Waste: uncovering the global food scandal. W.W. Norton & Company, 2009

2d5a9-wasteRaamat esitab väljakutse uskumustele, mis puudutavad toidupuudust ning tuuakse välja reaalseid lahendusi, mida konkreetsed riigid saaksid ette võtta.

Toonitatakse, et ainuüksi Põhja-Ameerikas ja Euroopas visatakse umbes 30-50% söögikõlbulikku toitu minema, ületades kolmekordselt selle koguse, mis oleks tarvilik puudustkannatavate inimeste nälja kustutamiseks.

Raamatus on küll jahmatavad näited, ent samas on esitatud ka innovaatilised lahendused. Teos annab hea ülevaate, kuidas jäätmed on tekitanud globaalse toidukriisi.

No comments yet.