Reaalained / Sciences

Ants Aasma, Aleksander Levin. Matemaatilised meetodid majanduses. Argo, 2013

e9ee4-matemaatilisedmeetodidmajandusesKuna tänapäeva majandusteoorias rakendatakse järjest enam matemaatilisi meetodeid, on vajalik, et majanduserialade spetsialistid oleksid kursis põhiliste matemaatiliste meetoditega. Eelnimetatule see raamat tuginebki.

Raamat käsitleb peamiselt mikro-, aga ka makroökonoomika matemaatilisi rakendusi. Ülevaate saab maatriksarvutuse, lineaarplaneerimise, ühe ja mitme muutuja funktsioonide diferentsiaalarvutuse, integraalarvutuse ja diferentsiaalvõrrandite rakendamisest majanduses. Teos on suunatud kõrgkoolide majanduserialade üliõpilastele (sobilik nii bakalaureuse- kui ka magistri- ja doktorikraadi taotlejatele), samuti ka kõikidele teistele, kes on huvitatud matemaatika kasutamisvõimalustest majandusprobleemide lahendamisel.

Autorid Ants Aasma ja Aleksander Levin on Tallinna Tehnikaülikooli õppejõud.

No comments yet.