Rõivastus ja tekstiilid / Clothing and Textiles

Susan Irvine. Vogue on Cristobal Balenciaga. Quadrille Publishing, 2013

balenciagaCristobal Balenciaga mõjutas põhjalikult 20. sajandi moodi. Ta muutis oluliselt naiste tolleaegset siluetti, kasutades oma loomingus kott-kleiti, kookonit ja baby-doll kleiti. Ta jäi alati mõistatuseks, eelistades loodud rõivastel enda eest rääkida.

„A dress follows the woman’s body, it’s not the woman that followes the dress.“ (Cristobal Balenciaga)

Autor Susan Irvine on moekirjanik Vogue’is.

Raamat kuulub sarja “Vogue on Designers”, mis tutvustab mõjukaid moegeeniuseid moodsal ajal. Teose pildiline materjal pärineb Vogue unikaalsest arhiivist.

No comments yet.