Arhitektuur / Architecture

39 raekoda: EKA arhitektuuri üliõpilaste 3. kursuse projektid (2009-2012). Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri ja linnaplaneerimise osakond, 2013

raekoda-eka-arhitektuuri-üliõpilaste-iii-kursuse-projektidRaamat “39 raekoda” räägib avaliku ruumi mõistest ja linnaehituslikest ideedest Tallinna kontekstis. “Tallinn on nagu džungel, kus tõde justkui algab ja sama kiirelt ka lõpeb, kus üks teema muutub järsku teiseks ning enamik neist on jäänud lihtsalt pooleli. Kui sa oled harjunud džunglis töötama, siis võtad seda loomulikuna, siis on ka silmale nähtamatud rajad piisavalt laiad teed,” sõnab üks kursuse juhendajatest Markus Kaasik.

Kogumik analüüsib ideid ja projekte, mille Eesti Kunstiakadeemia III kursuse arhitekuuritudengid töötasid aastatel 2009–2012 välja Tallinna uue linnavalitsuse hoone projekteerimiseks 3+1 arhitektide juhendamisel. Lisaks tudengite projektidele sisaldab raamat intervjuusid juhendajate, konsultantide, kriitikute ja kaasatud õppeainete spetsialistidega. Nad selgitavad, et kuigi enamik ideedest ei realiseeru, on arhitektuurihuvilistel ja linnakodanikel võimalik kontseptsioonidega tutvuda ja mõista seeläbi paremini arhitektuuri tegemise protsessi.

No comments yet.