Arhitektuur / Architecture

Mirjam Peil, Toomas Zupping. Toast tuppa: Eesti linnakodu lugu. Päikesevanker, 2013

toast-tuppa-eesti-linnakodu-luguRaamat annab ülevaate Eesti linnakodu kujunemisest 20. sajandil. Rohke pildimaterjal kinnitab, et eesti linlased olid edasipüüdlikud ja uuele avatud. Just neid edasipüüdlikke inimesi tabas kahjuks Nõukogude võimu terror, kuid hoolimata sellest on endisaegset mööblit säilinud üllatavalt palju.

Raamat on jaotatud peatükkideks, mis käsitlevad linnakultuuri kujunemist, erinevate tubade sisustust ja Eesti mööblitööstust.

No comments yet.