Rõivastus ja tekstiilid / Clothing and Textiles

Robert R. Mather, Roger H. Wardman. The chemistry of textile fibres.

The-chemistry-of-textiles-and-fibres_250_tcm18-203945Tekstiilid on kõikjalolevad materjalid, mida paljud meist võtavad igapäevaelus iseenestmõistetavalt. Riided kaitsevad meid keskkonna eest, parandavad meie välimust ja peegeldavad isiksust. Peale nende traditsiooniliste rakenduste kasutatakse kõrgtehnoloogilisi kiudmaterjale näiteks tööstuses, autorehvides, langevarjudes ja tehisveresoontes.

Käesolev raamat annab ülevaate tekstiil- , tselluloosi-, looduslikest ja tehiskiududest. Raamatu lõpus tutvustatakse veel kõrgteholoogilisi ja eriotstarbelisi kiudmaterjale. Teos on kasulik lugemismaterjal peale tekstiilidega seotud erialade ka keemia taustaga üliõpilastele.

No comments yet.