//
Loed praegu...
Arhitektuur / Architecture

Emil Urbel. 100 maja. E. Urbel, 2013

emil-urbel-100-maja-100-housesRaamat „Emil Urbel. 100 maja“ annab ülevaate tuntud arhitekti viimase viieteistkümne aasta elamuarhitektuuri olulisematest töödest. Peale valitud projektide sisaldab teos arhitektuuriajaloolase Mart Kalmu esseed Emil Urbeli loomingust ja ka arhitekti enda poolt koostatud eessõna.

Mart Kalmu järgi osutatakse Emil Urbeli eramutele sageli kui lihtsalt urbelitele. Sellise väljendi kasutamine on tingitud nii arhitekti produktiivsusest kui ka talle omase käekirja olemasolust. Raamatu eessõnas kirjeldab Emil Urbel põhimõtteid, mida ta maja loomisel oluliseks peab. Ühelt poolt on tegemist praktiliste seisukohtadega, nt missugune oleks maja optimaalne kuju ja sisemine struktuur. Samas kõlavad tema laused ka filosoofilisena. Urbel on öelnud, et „hea maja ei pea tingimata olema põnev ega ka mitte ilus. Hea maja peab analüüsima meie keskkonda, esitama ebamugavaid ja keerulisi küsimusi ning pakkuma neile vastuseid.“

Iga projekt on varustatud mustvalgete ja värvifotodega ning toodud on ka lühitutvustus. Raamat on paralleelselt eesti ja inglise keeles. Teose ilmumine tähistab ka arhitektibüroo Emil Urbel OÜ 13 tegutsemisaastat.

Vaata, kas raamatut saab laenutada

Discussion

No comments yet.

Leave a comment

Tere tulemast!

Blogis tutvustatakse Tallinna Tehnikakõrgkooli raamatukokku saabunud uusi raamatuid.

In this blog TTK University of Applied Sciences Library introduces incoming new books.

Jälgi meid Facebookis

https://www.facebook.com/tallinnatehnikakorgkooli.raamatukogu

Broneeri raamatuid

Meili teel raamatukogu[at]tktk.ee. Rohkem informatsiooni raamatukogu kohta leiate meie kodulehelt

Book items via email raamatukogu[at]tktk.ee. Find more information about library from our website

Postituste arhiiv

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com