Masinaehitus ja elektritehnika / Mechanical and Electrical Engineering

Mark Miodownik. Materjalide varjatud maailm: veidravõitu lood inimkäte loodud imedest. Äripäev, 2014

materjalide-varjatud-maailm-veidravõitu-lood-inimkäte-loodud-imedestMark Miodownik on briti materjaliteadlane, kes käesolevas raamatus on vaimukalt kirja pannud ja läbi isikliku vaatenurga lahti seletanud hulk uskumatuid lugusid. Teras, paber, betoon, šokolaad, aerogeel, plast, portselan, grafeen, biomaterjalid – oleme harjunud paljudesse neist suhtuma kui iseenesest mõistetavatesse, kuigi pea kõigiga seonduvad geniaalsed ja uskumatud leiutised. Materjalide elulugu on selles raamatus lahutamatult seotud maailma ajaloo ning veelgi enam, selle tulevikuga. Autor tutvustab lugejale betooni, mis suudab end ise parandada;  implantaate, millest saab ehtne elav luu; plahvatavat ainet, mis pani aluse filmitootmisele, ning leiutisi, mis ühel heal päeval võivad päästa maailma.

Observer ja Financial Times valisid „Materjalide varjatud maailma“ 2013. aasta parimate populaarteaduslike raamatute sekka.

No comments yet.