Rõivastus ja tekstiilid / Clothing and Textiles

Marie-France Pochna. Christian Dior. Ersen, 2013

christian-diorSee elulugu kõneleb halvasti tuntud mehest, kes lõi maailmakuulsa kaubamärgi. Sadade kaasaegsete mälestused ja intiimsed päevikud toovad lugejate ette heldesüdamelise ja lõbusaid seiku armastava, kuid väga endassetõmbunud ja oma homoseksuaalsust varjava mehe. Õnneks oleks piisanud vaid sõpradest, muusikast ja lilledest ning kuulsus jättis ta ilma millestki olulisest: puhkusest. Ta nimi jõudis kuulsuses särada kümme aastat – Christian Dior suri 1957. aasta sügisel 52- aastaselt.

New look, mis tegi Christian Diori silmapilk kuulsaks, andis hoogu ja elurõõmu ajastule, mis oli veel klammerdunud sõjajärgsetesse eluraskustesse, ja äratas ellu elamiskunsti, millesse keegi ei söandanud enam uskudagi. See oli café society hiilgeaeg, mil Pariisi aristokraatlik seltskond järgis veel 19. sajandi luksuslikku elulaadi. Aga kõige rohkem tagasid talle menu ameeriklased, kes olid veel vanast Euroopast võlutud. Dior mõistis seda ja oskas äris esimesena mastaapselt kasutada Prantsusmaale omast maitse ja elegantsi traditsiooni.