Arhitektuur / Architecture

Krista Kodres. Esitledes iseend: tallinlane ja tema elamu varauusajal. Tallinna Ülikooli Kirjastus, 2014

esitledes-iseend-tallinlane-ja-tema-elamu-varauusajalKrista Kodrese põhjalik monograafia näitab, kuidas varauusajal (1550–1750) asusid kohalik kõrgkodanlus ja aadelkond vanalinna hooneid hoolega ümber kujundama, et need vastaksid enam omanike muutunud enesekäsitusele ja Euroopa uuematele maitsetrendidele. Kuid lisaks muutuste mõistmisele elamute välisvormides lubab Kodrese uurimus meil piiluda ka eliitpürjeli ja aadliku kodumaja siseruumidesse, hinnata muutusi tubade planeeringus, mööblivalikus ja seinakaunistustes. Professor Kodres oskab Tallinna kodaniku elukeskkonna uskumatult põnevaks jutustada.

Vaata, kas raamatuid saab laenutada