Rõivastus ja tekstiilid / Clothing and Textiles

Subhash K. Batra, Benham Pourdeyhimi. Introduction to nonwovens technology. DEStech Publications, 2012

introduction to nonwovensLausriide loomiseks kasutatavad tehnoloogiad on osaliselt üle võetud tekstiili- ja paberitööstuselt, aga on ka meetodeid, mis on spetsiaalselt loodud lausriide tootmiseks. Käesolevas raamatus antakse ülevaade lausriide tootmise tehnoloogiatest, näiteks staapelkiu loomine, nõeltöötlemine, kuumusega töötlemine, liimimine, lamineerimine, läbiõmblemine jpm. Raamatus selgitatakse lausriide struktuuri seost tootmismeetodiga. Andmed põhinevad autorite pikaajalisel tööstuslikul teadustööl.

Teos on mõeldud üliõpilasele ja spetsialistidele ning sobib kasutamiseks nii klassiruumis kui ka iseseisvalt.