Liiklusvahendid ja transport / Vehicles and transport, Masinaehitus ja elektritehnika / Mechanical and Electrical Engineering

Gwidon W. Stachowiak, Andrew W. Batchelor. Engineering tribology. Butterworth-Heinemann, 2014

engineering tribologyKäesolev teos annab põhjaliku ülevaate kulumise, määrimise ja hõõrdumise mehhanismide kohta. Raamatust leiab infot järgmiste teemade kohta: ülevaade triboloogiast, määrdeained ja nende füüsikalised omadused, hüdrodünaamika ja määrded, kulumine, sh adhesioon, söövitav ja oksüdatiivne kulumine,  tulevikusuunad triboloogias. Lugejasõbralikud teemakäsitlused koos graafiliste illustratiivsete joonistega aitavad paremini mõista ja lahendada keerulisi probleeme. Raamat sobib viimase aasta masinaehituse üliõpilastele ja ka inseneridele.