Rõivastus ja tekstiilid / Clothing and Textiles

Kersti Loite. Virumaa seelikud. Saara Kirjastus, 2013

Selles ravirumaa-seelikudamatus on ülevaade 18.-19. sajandil Virumaal kantud seelikutest, nende värvikasutusest ja valmistamise tehnoloogiast. Lisaks rõõmustavad silma enamiku säilinud Virumaa seelikute pildid. Raamatusse on koondatud info erinevates muuseumides ja erakogudes olevatest Virumaa üheteistkümne kihelkonna rahvariideseelikutest – Haljala, Kadrina, Rakvere, Simuna, Viru-Nigula, Viru-Jaagupi, Väike-Maarja, Iisaku, Jõhvi, Lüganuse, Vaivara. 110 erinevast seelikust või riidekatkest on tehtud pildid ning neid on kirjeldatud tehnoloogiast, värvilahendusest ja ajastust lähtuvalt. Raamatu autor loodab, et kogutud materjal aitab rikastada ja laiendada rahvariideseeliku kandmise traditsiooni ning tuua unustatud seelikud taas rahva hulka.