Teatmeteosed ja sõnaraamatud / Reference Books and Dictionaries

1001 ideed, mis on muutnud meie mõtlemist. Varrak, 2014

1001 Ideas JKT_EST_kaas.inddKui hakkate sirvima raamatut „1001 ideed, mis on muutnud meie mõtlemist”, siis üks tähtsamaid asju, mida te mõistate, on asjaolu, kui rängalt eksivad need, kes näevad hariduse väärtust üksnes karjäärivõimaluste loomises. Põguski pilk käesolevale raamatule aitab mõista, et avastused ja leiutised, mis toovad meie ellu muutusi, võivad niisama tõenäoliselt tuleneda nii humanitaar- ja sotsiaalteadustest kui ka tehnikast, reaal- ja inseneriteadustest. Tegelikult saavad viimased edeneda üksnes siis, kui toetuvad kindlalt suurte ideede laiemale pinnale, sest ainult nii on edu võimalik.

Raamat on põhjalik teejuht ajaloo helgeimate peade kõige huvitavamate ja fantaasiarikkamate mõtete juurde. Andes ülevaate alates Konfutsiuse ja Platoni iidsest tarkusest kuni tänapäeva tippmõtlejateni, pakub see raamat ohtralt inspiratsiooni ja meelelahutust igale uudishimulikule lugejale. Raamatust võib leida vastused paljudele tähtsatele ajatutele küsimustele: kuidas universum loodi ja milline on inimese roll selles? Kuidas peaks inimene elama? Või kuidas rajada õiglast ühiskonda? Raamat sisaldab ka mitmeid hüpoteese, mis on tähelepanuväärsed juba ainuüksi oma pöörasusega – alates hingede rändamise ideest kuni paralleeluniversumite ja ajas reisimise teoreetiliste paradoksideni. Rohkete imeliste illustratsioonide ja tabavate tsitaatidega teos on ühtaegu nii süvitsi minev ajalooraamat ideedest kui ka meeldiv ja ladusalt loetav meelelahutus.