Liiklusvahendid ja transport / Vehicles and transport

Autonduse käsiraamat. Autoerialade Kirjandus OÜ, 2014

autonduse-käsiraamat„Autonduse käsiraamat“ on esimene eestikeelne kaasajastatud mootorsõidukite valdkonda käsitlev raamat, mille aluseks on saksakeelse „Fachkunde Kraftfahrzeugtechnik“ 2013. aastal ilmunud redaktsioon. Käsiraamat tutvustab autode valmistamisel kasutusele võetud uusi tehnilisi lahendusi, mis aitavad sõidukit mugavamalt ja täpsemalt juhtida, kergemini teiste inimestega suhelda, muuta jõuallikas ja jõuülekanne säästlikumaksja töökindlamaks ning pidurid ja valgustus tõhusamaks. Tutvustatakse ka veermikulahendusi, kus sõidu mugavuse ja stabiilsuse eest hoolitseb vedrustust ja võnkesummutust nii paindlikult ohjav elektroonika, et auto kere püsib loodis igal teel. Lisaks on avatud elektrotehnika põhialused ja teemad alates autotööstuse elektroonikast kuni mootorsõidukitel kasutatavate andmeedastussüsteemideni välja. Eraldi peatükid on keskkonnakaitse, tööohutuse ja saaste heitmete automaatika kohta.

Raamat on praktiline abimees, mis lähtub Eesti vajadustest – seda saab kasutada üldhariduskoolides, kutseõppeasutustes, ülikoolides ja ettevõtetes, kuid ka individuaalsel õppimisel ja arendamisel. Käsiraamat sobib nii õppijale kui ka õpetajale, aidates mõlemal kiiremini ja tõhusamalt soovitud tulemuseni jõuda. Teos on varustatud informatiivsete joonistega.

No comments yet.