Ehitus / Construction

Vello Kala, Artu Ellmann, Silja Märdla . Kõrgem geodeesia : polügonomeetria ja kõrgtäpne nivelleerimine. TTÜ Kirjastus, 2015

Kõrgem geodeesia. Polügonomeetria ja kõrgtäpne nivelleerimine.Teeneka geodeesialektori Vello Kala eestkirjutamisel on trükivalgust näinud kõrgema geodeesia õpik. Õpikus on kokku 223 lehekülge ja rohkesti jooniseid. See kõrgkooliõpik sobib ka praktiseerivatele geodeetidele, kes võiksid seda kasutada nii igapäevaste ülesannete lahendamisel kui ka kutseeksami eelsel mäluvärskendamisel. Esimeses osas vaadeldakse kohalike plaaniliste põhivõrkude rajamisel kasutatavate polügonomeetriakäikudega seotud üldisi probleeme. Teises osas käsitletakse kõrgtäpset nivelleerimist.