Rõivastus ja tekstiilid / Clothing and Textiles

Emily Angus, Macushla Baudis, Philippa Woodcock. The fashion dictionary : a visual resource for terms, techniques and styles. Carlton Books, 2015

the fashion dictionaryKäesolev moesõnaraamat on hindamatu infoallikas moevaldkonna tudengitele, õmblejatele ja kõigile, keda huvitavad rõivad ja disain. See ilusate fotodega illustreeritud teatmeteos sisaldab sadu termineid, tehnoloogiaid ja detaile, käsitleb riietumisstiile, rõiva osi, ebatavalisi disainielemente, kangaid ja trende. Raamat ei anna ülevaadet ainult mõistetest, vaid avab ka seosed sotsiaalsete, poliitiliste ja kunstiliste liikumiste vahel ning tutvustab moe arengut. Arhiividest ja moelavadelt pärit fotod, samuti pildid detailidest ja tehnilistest joonistest aitavad mõisteid selgitada.