Rõivastus ja tekstiilid / Clothing and Textiles

Mairi Mackenzie. Ismid : mõistmaks moodi. Sinisukk, 2010

ismid-mõistmaks-moodiKäesolev raamat annab sissejuhatava ülevaate tähtsamatest stiilidest, ajastutest, nähtustest ja mõistetest, mis on mõjutanud moe ajalugu alates 17. sajandist tänapäevani. Piiratud mahu tõttu ei ole analüüsitud  iga teemat kogu selle ulatuses ja sügavuses, seega saab käesolevat raamatut kasutada lähtekohana edasisteks uuringuteks, samuti kiire ülevaate saamiseks teatud teemadest. Kuigi ülevaade algab 17. sajandist, ei tähenda see, et mood oleks alles siis tekkinud. Küll aga on just sellest ajast säilinud rõivaste originaaleksemplare ja sestsaadik hakkasid moevoolud väga kiiresti vahetuma.

Moevoole ja –stiile on käsitletud sajandite kaupa ning iga stiili juures on selgitatud selle konteksti, arengulugu, põhitunnuseid ja tähendust. Käsitletakse 3 tüüpi „isme“: ulatuslik kultuuriline trend, moesisene trend ja autori defineeritud trend. Raamatu lõpus on toodud nimede ja kasulike mõistete loend. Teos sobib käsiraamatuks õpilastele, üliõpilastele ja kõigile moehuvilistele.