Ehitus / Construction

Dan M. Frangopol and Yiannis Tsompanakis. Maintenance and safety of aging infrastructure. CRC Press/Balkema, 2014

maintenance and safety of aging infrastructuresRaamat tutvustab uusimaid teadusavastusi vananevate ehituskonstruktsioonide hoolduse ja ohutuse valdkonnas. Antakse ülevaade arvutuslikest ja eksperimentaalsetest tehnikatest kahjustuste hindamisel, aga ka hoonete, sildade ja laevade hooldusel ja moderniseerimisel. Erinevate rajatiste kuluefektiivsel haldamisel ja hooldusel on vajalik nii rajatiste tehniliste omaduste kui ka kogu elutsükli jooksul tehtud kulutuste tasakaal.

Peamised teemad raamatus on vananevad ehituskonstruktsioonid, kliimamuutused ja nendega kohanemine, roostetamine, kulud, kahjude hindamine, ohud ja nende vähendamine, hooldus, remont, moderniseerimine, ohutus, keskkonnasäästlikkus. Nimetatud teemasid käsitletakse sildade, hoonete, tammide, sadamarajatiste, teekatete, elektripostide, rannalähedaste platvormide, staadionite ja transpordivõrkude puhul.