Arhitektuur / Architecture

Hans Stimmann. Townhouses. DOM publishers, 2011

townhousesLinnamajade tüpoloogia on mänginud arhitektuuri ja linnaplaneerimise aruteludes olulist rolli juba viimased kümme aastat. See kehtib eriti Berliinis, kuna riik on loobunud sotsiaalmajade ehitamisest ning tähelepanu on pööratud pigem sellele, et juba olemasolevaid eramuid projektides ära kasutada. Selles raamatus võetakse kokku linnamajadega seotud poliitilised strateegiad, arhitektuuriajaloost tulenevad juured ning sellele valdkonnale omased teoreetilised mõisted. Teose autor analüüsib ja määratleb viitekümmet näiteks toodud hoonet linnaruumis asumise kontekstis.