Rõivastus ja tekstiilid / Clothing and Textiles

Nicky Albrechtsen. Vintage fashion complete. Thames & Hudson, 2014

vintage fashion completeSellest raamatust leiad 1000 väljapaistvamat näidet naiste vintage-moest. Lisaks on veel üle 300 temaatikaga seotud illustratsiooni, mis pärinevad 1920.-1980. aastatest. Iga rõivaeset on uuritud tänapäevase moehooliku vaatevinklist, kes soovib luua isiklikku vintage garderoobi.

Teos on jaotatud kolmeks põhiosaks: esimene osa uurib vorme ja kangaid, mis erinevate perioodide juurde kuuluvad, teine osa on pühendunud üksikute esemete vintage välimusele (mütsid, kingad) ja kolmandas osas vaadeldakse esinevaid aastaringseid teemasid moes alates lillemustritest kuni igihalja väikese musta kleidini.