Arhitektuur / Architecture

Harald Bodenschatz. Berlin urban design : a brief history of a European city. Dom publishers, 2013

berlin urban designBerliin on kujunenud Euroopa linnaarhitektuuri musternäiteks. Põhjuseks on enne I maailmasõda loodud kompaktsed kvartalid, äärelinna arendamine 1920ndatel, 19. sajandil loodud kvartalite ettevaatlik uuendamine alates 1970ndatest aastatest. Kuid Berliini ei ole alati eeskujuna nähtud. Ebameeldiv tiitel „maailma suurim üürikorterite linn“ kummitas linna kümnendeid.

Raamatus antakse ajalooline ülevaade Berliini arhitektuuri kujunemisest. Tegemist on linnaga, millel on värvikas minevik ja perspektiivikas tulevik. Teos on varustatud fotode ja plaanidega.

No comments yet.