Liiklusvahendid ja transport / Vehicles and transport

Jiuchun Jiang, Caiping Zhang. Fundamentals and applications of lithium-ion batteries in electric drive vehicles. John Wiley & Sons, 2015

Fundamentals and Application of Lithium-ion Batteries in Electric Drive VehiclesRaamat annab hea teoreetilise ja tehnilise ülevaate akude olemusest ning sellest, kuidas liitium-ioon akusid elektriautodes kasutada ja hallata. Selgitatakse liitium-ioon akuhaldussüsteemide olemust, võtmetehnoloogiaid ja nende praktilist rakendamist elektrilistes sõiduvahendites, samuti kirjeldatakse akuhaldussüsteemide teoreetilist ja praktilist poolt. Antakse ülevaade teemakohastest mõistetest, akude tüüpidest ja nende iseloomulikest omadustest. Tutvustatakse ka akude tööpõhimõtet, laadimise ja tühjakslaadimise omadusi ning akude tippvõimsuse definitsiooni ja testimismeetodeid.