Liiklusvahendid ja transport / Vehicles and transport

Ade Ogunsola, Andrea Mariscotti. Electromagnetic compability in railways : analysis and management. Springer, 2013

Electromagnetic Compatibility in RailwaysRaudteed on keerulised hajutatud süsteemid, seega nõuab uue raudtee ehitamine või olemasoleva moderniseerimine põhjalikku arusaamist selle komponentidest ning nende omavahelistest seostest nii süsteemi sees kui ka suunaga väliskeskkonnale. Raamatus antakse ülevaade raudteesüsteemidest (veojõusüsteemid, signalisatsiooni- ja sidesüsteemid), pöörates erilist tähelepanu elementidele, mis mõjutavad raudtee üldist elektromagnetilist profiili. Analüüsitakse elektromagnetiliste raudteesüsteemide loomisega seotud turvakaalutlusi. Käsitletakse ka standardeid, regulatsioone ning raudteede puhul kasutatavaid elektromagnetilisi printsiipe.