Liiklusvahendid ja transport / Vehicles and transport

Noise and vibration mitigation for rail transportation systems. Spinger, 2012

Noise and Vibration Mitigation for Rail Transportation Systems Proceedings of the 10th International Workshop on Railway NoiseKäesolev raamat sisaldab 2010. aastal Jaapanis rahvusvahelisel konverentsil esitatud ettekandeid juhtivatelt raudteemüra ja vibratsiooniga tegelevatelt spetsialistidelt. Teoses käsitletakse järgnevaid teemasid: mürataseme õiguslik regulatsioon ja taju; rataste ja rööbaste müra; konstruktsiooni kaudu leviv müra ja krigin; maad mööda leviv vibratsioon; aerodünaamiline müra ja mikrosurve lained tunnelitest; sisemine müra ja helibarjäärid; prognoosid, mõõtmised ja monitooringud. Raamat on asendamatuks abiks teadlastele ja inseneridele raudteedega seotud keskkonnaprobleemidega tegelemisel.