Rõivastus ja tekstiilid / Clothing and Textiles

Textiles and fashion : materials, design ad technology. Woodhead Publishing, 2015

Textiles and Fashion Materials Design and TechnologyMoekunst ja tekstiilid on omavahel läbinisti seotud, nad on üksteisest sõltuvad. Käesolev õpik annab ülevaate kõigist põhiteemadest, millega tekstiili- ja moeõpingute käigus võib kokkupuude tekkida – alates tekstiilikiudude tüüpidest ja omadustest, lõngast ja kangast kuni tootmise, viimistluse, rõivatööstuse ja moeni.

Raamat koosneb neljast osast, millest esimene annab ülevaate kiutüüpidest, nende omadustest ja kasutusaladest. Teises osas keskendutakse protsessidele, mille käigus lõngast saab kangas ning vaatluse all on ka erinevad kangatüübid. Kolmandas osas käsitletakse kangaste viimistlusviise ja kasutusalasid ning neljandas keskendutakse rõivaste loomisele. Peatükkide lõpus on materjali kinnistamiseks toodud kokkuvõtted ja kordamisküsimused.