Arhitektuur / Architecture

Visionary power : producing the contemporary city. NAi Publishers, 2007

Power Producing the Contemporary City. International Architectural Biennale Rotterdam illustrated editionAntud raamatus on kaasaegset linna kirjeldatud kui areeni, kus saavad kokku erinevad võimuvormid ja kaugeleulatuv globaliseerumine. Väidetakse, et urbaniseerumine toimub kiiremini kui varem ning selle tõestuseks on välja toodud ka statistika. Maalt linna kolib 150 000 inimest päevas. Viie päevaga moodustub Rotterdami linna suurune inimhulk ning umbes kolme kuuga Los Angelese suurune inimhulk. Seega on läbimõeldud linnaplaneerimine ülimalt tähtis.

Teoses vaadeldakse linna arenguga seotud jõude ning formuleeritakse arhitektidele ja linnaplaneerijatele ülesandeid. Samuti esitatakse strateegiaid, mida on võimalik erinevate mõjutajate keskel rakendada. Raamat on heaks allikaks neile, keda huvitavad tänapäeva ja tuleviku linnad, pakkudes seisukohti, analüüse, innovatiivseid strateegiaid ning projekte tunnustatud uurijatelt.