Masinaehitus ja elektritehnika / Mechanical and Electrical Engineering

K. G. Upadhyay. Design of electrical machines. New Age International Publishers, 2013

Design of Electrical MachinesElektrimasinate arengut on tugevalt mõjutanud tehnoloogia üleüldine areng, kuid ka muutused arvutimaailmas, tänu millele on suudetud saavutada erinevatele masinatele ökonoomne ja optimaalne disain. Käesolevas raamatus antakse ülevaade elektrimasinate projekteerimise põhilistest teooriatest ja raalprojekteerimisest. Käsitletakse magnetilisi ja isoleermaterjale, elektrimasinate soojendust ja jahutust ning põhimõtteid, mida elektrimasinate projekteerimisel silmas peab pidama. Detailselt on kirjeldatud tavalise konstruktsiooniga trafo, 3-faasilise generaatori, 3-faasilise asünkroonmootori ja alalisvoolumasinate loomise etappe. Raamat sisaldab ka kordamisküsimusi.