Liiklusvahendid ja transport / Vehicles and transport

Геннадий Сергеевич Афонин, Владимир Николаевич Барщенков, Николай Витальевич Кондратьев. Устройство и эксплуатация тормозного оборудования подвижного состава. Академия, 2014

pidurduse rmtKäesolevas raamatus tutvustatakse raudteeliikluse pidurdusvahendeid ja nende tööpõhimõtteid ning tehnohooldust.Õpikus antakse ülevaade pidurdamise teooriast üldiselt, tutvustatakse lähemalt erinevaid pidurdussüsteeme ning seadmeid pidurite töö reguleerimiseks. Eraldi peatükis kirjeldatakse automaatpidurdussüsteeme, et tagada rongiliikluse ohutust. Õpikus on palju selgitavaid tehnilisi skeeme ja jooniseid, iga peatükk lõppeb kontrollküsimustega antud osa kohta. Raamat on sobilik keskeriõppeasutuste tudengitele ja raudteeliikluse spetsialistidele.