Keskkonnatehnoloogia / Environmental technology

Renewable energy : power for a sustainable future. Oxford Unversity Press, 2012

renewable energyTänapäeva ühiskonna ja üha laieneva tootmise tõttu on inimkond silmitsi probleemiga – kas me oleme piisavalt ja jätkusuutlikult energiaga varustatud? Käesolevas raamatus esitatakse väljakutse taastuvenergiale ning selle majanduslikule ja praktilistele potentsiaalile. Võttes aluseks füüsikalised ja tehnoloogilised printsiibid, selgitatakse erinevate energiaallikate (päike, tuul, laine) mõju keskkonnale, majandusele ja tutvustatakse nende energiallikate tulevikuväljavaateid. Käsitletakse taastuvenergia heitkoguseid, jätkusuutlikkust, energiajulgeolekut. „Renewable energy“ on kergesti loetav sissejuhatus sellesse huvitavasse teemasse, baasteadmised matematikast ja tehnikast ei ole vajalikud. Boonuseks on rikkalik pildimaterjal, lihtsalt arusaadavad skeemid ja diagrammid.