Humanitaarained / Humanities

Ruby Wax. Terve uus ilm : meele taltsutamine. Pegasus, 2015

terve-uus-ilm-meele-taltsutamineRuby Waxi raamat on tervema elu käsiraamat, mis heidab valgust, kuidas end oma meelte orjusest vabaks võidelda ja saavutada nende üle heaperemehelik kontroll. Ruby Wax on armastatud Briti näitleja, kes sai tuntuks eelkõige koomikuna, aga pärast aastatepikkust karjääri ja selle ootamatut lõppu leidis Ruby end mustast masendusest. Karmil, ent valgustaval reisil läbi depressiooni tutvus Ruby erinevate teraapiavormidega ning asus õppima Oxfordi Ülikooli, mille ta lõpetas 2013. aastal magistrikraadiga kognitiivses teraapias. Aasta hiljem ilmus tema sulest raamat „Terve uus ilm. Meele taltsutamine“. Ruby Wax näitab meile, kuidas meie meeled võivad meid hulluks ajada, kui meie sisemised kriitikud mängivad lõputult korduvat linti. Ta aitab meil mõista, miks me saboteerime oma tervemõistuslikkust, kuidas meie ajud töötavad ja kuidas me saame oma mõtlemist ümber seadistada, et leida rahu meeletus maailmas.