Rõivastus ja tekstiilid / Clothing and Textiles

Stefanella Sposito. Fabrics in fashion design : the way successful fashion designers use fabrics. Promopress, 2014

fabricsKäesoleva raamatu näol on tegemist põhjaliku fotodega illustreeritud teatmeteosega kõikidest tänapäeva moetööstuses kasutatavatest kangastest. Kangas on rõivastuse põhiline element, eksperdid teavad – kangas on „see mis loeb“, see, mis annab rõivale isikupära. Lihtsamaks orienteerumiseks on kangad grupeeritud vastavalt tootmise tehnikale, alustades kõige lihtsamatest (linane, puuvill) ja lõpetades erinevate vateeritud, tikitud ja tugevdatud kangastega. Iga kanga puhul on toodud lühitutvustus tema omadustest ja kasutusaladest, juurde on lisatud Gianni Pucci fotod erinevatelt moeetendustelt.