Teatmeteosed ja sõnaraamatud / Reference Books and Dictionaries

Tiit Kuningas. Roheline : roheline ajaloos, kultuurides ja looduses. Koolibri, 2015

rohelineSarja “Väike värval” teine raamat toob lugejateni rohelise maailma. Rohelise värvuse ulatus ja gamma on ebatavaliselt lai ning seetõttu kutsub see esile kõige erinevamaid assotsiatsioone. 8-10 miljonist inimsilmaga tajutavast värvusest tajutakse kõige rohkem just rohelist.

Raamatus antakse ülevaade rohelisest keeltes, sümboolikas, religioonides, ajaloos, poliitikas, spordis, brändides, vääriskivides, taime- ja loomariigis, inimkehas, gastronoomias, kunstis, muusikas ja filmides.