Keskkonnatehnoloogia / Environmental technology

Charles Krebs. The ecological world view. Csiro Publishing, 2008

ecologicalKäesolev teos on raamat ökoloogilisest maailmavaatest, mis on teravas kontrastis majandusliku maailmavaatega. Me elame ajastul, mil majanduslik maailmavaade hakkab asenduma ökoloogilise maailmavaatega – aktuaalsed on teemad nagu kliimamuutused  ja jätkusuutlikkus. Raamat tutvustab ökoloogia põhiprintsiipe, minemata ökoloogiliste meetodite ja matemaatiliste argumentide detailidesse. Autor ise ütleb, et on püüdnud kirjutada loetava ja huvitava raamatu, mida üliõpilased loeksid põnevusega.

Tänapäeva probleemide mõistmiseks on oluline tunda loodust ja teada, kuidas inimesed suhtlevad meie planeedi ökosüsteemis. Käesolev õppematerjal on mõeldud tutvustamaks kõikide teadusalade inimestele ökoloogia olemust: ajalugu, põhimõisteid, printsiipe ja erinevaid lähenemisviise. Igas peatükis tõstatakse esile kindel teema – kuidas elanikkond ja kogukond on käitunud looduses, tuuakse näiteid ja antakse informatsiooni mõtlemiseks ja analüüsimiseks. Huvilistele on peatüki juurde lisatud soovitatava kirjanduse nimestik. Peatükkide lõppu on lisatud küsimused antud peatüki kohta, et testida teemast arusaamist.