Liiklusvahendid ja transport / Vehicles and transport

Juhan Sein. Sada aastat autoõpetust Eestis. Tallinna Tehnikakõrgkool, 2015

sadaaastatautoõpetustTallinna Tehnikakõrgkooli 100. juubeliks valminud kompaktne kogumik annab ülevaate autoõppest ja autoehitusest alates 1914. aastast kuni tänapäevani. Raamatus tutvustatakse õppeolusid autojuhtide koolitustel 1914. aastal, käsitletakse autoalase kõrghariduse atesteerimist ja autoinseneride kutsestandardite koostamist. Kogumik sobib lugemiseks nii vanadele kui noortele tehnikahuvilistele, sest autod on meie kõigi maailma mingil moel kujundanud ja muutnud ning sageli me ei kujutagi enam oma elu ette ilma autodeta. Esimesed autod ilmusid Eesti teedele u 10 aastat varem kui autotehnika saladusi Tallinna Tehnikumis ja Tartu Linna Tööstuskoolis õpetama hakati.

Autoõpe Eestis on olnud väga tihedalt seotud praktikaga ning see väljendub ka Tallinna Tehnikakõrgkooli tegevuses läbi ajaloo ja kooli tunnuslauses „Usus est magister optimus“ (praktika on parim õpetaja). Raamat on rikkalikult illustreeritud nii koduarhiivi fotomaterjalidega kui ka TEMT-i aegsete ülesvõtetega.