Masinaehitus ja elektritehnika / Mechanical and Electrical Engineering

12th International Symposium “Topical problems in the field of electrical and power engineering. Doctoral school of energy and geotechnology II” : Kuressaare, Estonia, June 11-16, 2012. Elektriajam, 2012

12KuressaareKäesolev raamat on konverentsikogumik, mis sisaldab 11. – 16. juunil 2012. aastal Kuressaares toimunud XII rahvusvahelisel sümpoosiumil „Aktuaalseid probleeme elektri- ja energeetika valdkonnas“ ning energia- ja geotehnika doktorikoolis tutvustatud uurimistöid.

Konverentsil olid arutlusel järgmised teemad: elektriajamid, jõuelektroonika, mehhatroonika, elektroenergeetika, hajutatud energiasüsteemid ja tarkvõrgud ning mäendus. Osales ligikaudu 80 inimest 12 riigist (Etioopia, Portugal, Saksamaa, Sloveenia, Ungari, Hispaania, Läti, Poola, Ukraina, Soome, Austria jne).

Doktorikooli raames toimus ka 5 doktoritöö kaitsmist:

• Veiko Karu „Potential usage of underground mined areas in Estonian oil shale deposit“ (Altkaevandatud alade kasutamine Eesti põlevkivimaardlas)
  • Heigo Mõlder „Vedelmetalli juhitava segamisvõimaluse uurimine alalisvoolu kaarleekahjus“