Rõivastus ja tekstiilid / Clothing and Textiles

Уинифред Алдрич. Мужская одежда. Английский метод конструирования и моделирования : 100 чертежей конструкций, адаптированных для российских фигур. Эдипресс-Конлига, 2014

moodKäesolev praktiline õppematerjal on mõeldud eeskätt neile, kel on algteadmised lõigete konstrueerimisest juba olemas. Raamatus tutvustatakse lihtsat ja paindlikku inglise süsteemi meesteriiete konstrueerimisel, et aidata vene disaineritel luua konkurentsivõimelisi mudeleid ja olla rahvusvaheliselt edukas. Toodud on ka uusimat informatsiooni Euroopa rõivasuuruste tüpoloogiast ja meesteriietuse märgistusest. Lisaks on välja pakutud 100 erinevat lõiget, mis on spetsiaalselt kohandatud vene figuurile.

Raamat koosneb järgmistest peatükkidest:

• Klassikalised lõiked (inglise meetodi põhiprintsiibid, rõivasuuruste tüpoloogia, eraldi lõiked varrukatele, pannaldele, kraedele, pükstele ja klassikalistele pintsakutele);
  • Tangentsiaalsed lõiked (unisex riided, spordiriided, ööriided, kaitse- ja tööriided);
  • Põhilõigete muutmine (ebatraditsioonilised kehatüübid, meeste lõigete kohandamine naiste rõivastele, mustrite gradatsioon);
  • Eripärad inglise meetodi kasutamisel vene tingimustes (erinevused meeste figuurides, lõigete konstrueerimise võrdlev analüüs, põhilõigete kohandamine pintsaku, pükste ja teksade lõigete puhul).