Majandus ja juhtimine / Economy and Management

Andres Jagomägi. Insener ja kaizen. Tallinna Tehnikakõrgkool, 2016

insenerjakaizenKäesoleva raamatu näol on tegemist väga põhjaliku ja ülevaatliku õppematerjaliga inseneriks olemisest tänapäeval. Insenerid kujundavad meie tehnika- ja tehnoloogiamaailma kõigis valdkondades. Raamatus antakse paljude teiste hulgas ülevaade järgmistest teemadest: insener kui looja ja kvaliteedimeister; insener ja ärieetika; inseneri vastutus; inseneriteadused; insener ja järjepidev täiustamine-parendamine (kaizen); kvaliteedikorraldus; lean-timmitud mõtteviis.

Autori sõnul on ta toetunud materjali kirjutamisel eeskätt oma kogemusele ja õpitule. Abistava materjalina on raamatu lõppu lisatud kokkuvõte 1993-2015 ilmunud inseneriasjandust käsitlevast materjalist meedias, inseneri eetika koodeks, kutseeetika ja käitumiskoodeks, Eesti Inseneride Liidu Eksperdi käitumiskoodeks ning Insenerieetika üldised põhimõisted ja põhialused.