//
Loed praegu...
Ehitus / Construction

Elmar-Jaan Just, Karl Õiger, Alar Just. Puit- ja puidupõhised konstruktsioonid : õpik kõrgkoolidele. TTÜ Kirjastus, 2015

puitKäesolev õpik on mõeldud kasutamiseks kõrgkoolide üliõpilastele, puitkonstruktsioonide alal tegutsevatele projekteerijatele ja ehitajatele ning kõigile teistele, kellel on huvi puitehitiste vastu. Varem on samasisulise eestikeelse õpiku „Puitkonstruktsioonid“ välja andnud L. Allikas ja V. Kulbach 1962. aastal. Käesoleva õpiku koostamise aluseks on Eurokoodeksid, mis on üle võetud Eesti vabariigi standarditeks, samuti on kasutatud puitkonstruktsioonide abimaterjale STEP I ja STEP II ning autorite endi uuringute alusel saadud tulemusi.

Raamatus käsitletakse puitu ja puidupõhiseid materjale, puidukahjustusi, puitkonstruktsioonide arvutamise aluseid, puitkonstruktsioonide arvutust kandepiirseisundis, puitkonstruktsioonide liiteid, tasapinnalisi talasüsteeme ja sõrestikkonstruktsioone. Lisaks antakse ülevaade puitelamute, puitkoorikkatuste, mastide, tornide, sildade, raketiste ja plasttarindite konstruktsioonidest ja nende projekteerimisest.  Kaks viimast peatükki käsitlevad tulepüsivuse projekteerimist, puitkonstruktsioonide valmistamist ja järelevalvet. Neljas lisas on esitatud puitmaterjali tugevusklassid, tugevuse, jäikuse ja tiheduse normväärtused ning modifkatsiooni ja deformatsioonitegurite väärtused, mis lihtsustavad õpiku kasutamist konstruktsioonide projekteerimisel.

 

Vaata, kas raamatut saab laenutada

Discussion

Comments are closed.

Tere tulemast!

Blogis tutvustatakse Tallinna Tehnikakõrgkooli raamatukokku saabunud uusi raamatuid.

In this blog TTK University of Applied Sciences Library introduces incoming new books.

Jälgi meid Facebookis

https://www.facebook.com/tallinnatehnikakorgkooli.raamatukogu

Broneeri raamatuid

Meili teel raamatukogu[at]tktk.ee. Rohkem informatsiooni raamatukogu kohta leiate meie kodulehelt

Book items via email raamatukogu[at]tktk.ee. Find more information about library from our website

Postituste arhiiv

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com