Rõivastus ja tekstiilid / Clothing and Textiles

Clothing technology : …from fibre to fashion. Verlag Europa-Lehrmittel, 2014

clothing technologyKäesolev väljaanne on 6. trükk raamatust „Clothing technology“. Esimene trükk ilmus juba 1989. aastal. Raamatus käsitletavate teemade ring on lai: tutvustatakse erinevaid kiudusid, tekstiile, lõngu, karusnahku, nahka, samuti rõivatööstuse erinevaid töölõike (nt lõigete valmistamine, kanga töötlemine, rõivaste suuruste määramine), kollektsiooni loomist ja rõivatööstuse tootegruppe. Lisaks antakse lühike ülevaade rõivaste ajaloost.

Teos on hästi liigendatud – iga teema mahub ühele lehele. Tekstid on kergesti arusaadavad ning lisatud on palju illustreerivaid jooniseid ja fotosid, et materjali oleks lihtne omandada.

Õpik on mõeldud rõivatööstuse spetsialistidele: õmblejatele, juurdelõikajatele, meeste- ja naisterätsepatele, kuid sobib kasutamiseks ka meistrikursustel või inseneriõppes kutse- ja kõrgkoolides kas õpikuna või teatmeteosena.