Masinaehitus ja elektritehnika / Mechanical and Electrical Engineering

Tõnu Lehtla, Toomas Vinnal. Elektrivarustuse tulevikuvisioonid. Tallinna Tehnikaülikooli Kirjastus, 2016

9789949239252Raamat „Elektrivarustuse tulevikuvisioonid” on mõeldud kõrgkooli õpikuks energeetikavaldkonnas õppivatele üliõpilastele, kuid sobib ka enesetäiendamiseks kõikidele keskkonna- ja energiaprobleemidest huvitatud lugejatele. Raamatus keskendutakse uutele olukordadele elektritootmises, elektrivarustuses ja elektritarbimises ning probleemide lahendustele elektri tarkvõrkude (SmartGrid) abil. Kirjeldatakse tarkvõrkude olemust ja selle rakendamisega seotud probleeme, põhimõttemudeleid, põhimõisteid, kasutusmudeleid ja küberturvet. Käsitletakse eeskätt uute tehnoloogiate teemasid nagu taastuvad energiallikad, energiasalvestid, infotehnoloogia, erinevad automaatikasüsteemid, pooljuhttehnika ja jõumuundurid. Raamatu lõppu on lisatud tarkvõrgu terminite inglise-eesti ja eesti-inglise sõnastikud ning enimkasutatavate ingliskeelsete tarkvõrgu lühendite sõnastik.