Rõivastus ja tekstiilid / Clothing and Textiles

Piia Rand. Rahvarõivaste valmistamise juhend : Koeru mees. Eesti Rahva Muuseum, 2015

rahvarõivaste-valmistamise-juhend-koeru-mees19. sajandi keskpaiku Koeru kihelkonnas kantud meesterõivaste kirjeldus põhineb Eesti Rahva Muuseumi kogudel. Komplekti kuuluvad särk, püksid, vatt, vest, kaelarätik, pikk-kuub, jalatsid, sukad, säärepaelad, kindad, peakatted ja võrkvöö. Esemeid on kirjeldatud koos mõõtudega. Rahvarõivaste valmistamiseks tuleb võtta keha mõõdud, kohandada lõiked ja õmmelda esemed vastavalt võetud mõõtudele.