Rõivastus ja tekstiilid / Clothing and Textiles

Rahvarõivaste valmistamise juhend : Palamuse mees. Eesti Rahva Muuseum, 2013

rahvarõivaste-valmistamise-juhend-palamuse-meesKäesolevas juhendis tutvustatakse Palamuse meeste rõivaid 19. sajandi keskpaigast. Toodud on ajalooline ülevaade piirkonna etnograafilistest rõivastest, fotod originaalesemetest ning lõiked ja juhised kostüümi iseseisvaks valmistamiseks. Komplekti kuuluvad särk, püksid, vatt, pikk-kuub, jalatsid, sukad, säärepaelad, kindad, peakatted, võrkvöö.