Rõivastus ja tekstiilid / Clothing and Textiles

Rahvarõivaste valmistamise juhend : Palamuse naine. Eesti Rahva Muuseum, 2014

rahvarõivaste-valmistamine-juhend-palamuse-naineJuhendis tutvustatakse Palamuse naiste rõivaid, nagu neid 19. sajandi keskpaiku kanti. Käesolev kirjeldus põhineb Eesti Rahva Muuseumi kogudel. Tutvustatud on järgmisi esemeid: särk, seelik, kirivöö, põll, peakatted, ehted, kaelarätik, tasku, kampsun, pikk-kuub, sukad, sukapaelad, jalanõud. Esemeid on kirjeldatud koos piltide ja mõõtudega. Toodud lõiked tuleb kohandada vastavalt kehamõõtudele.