Rõivastus ja tekstiilid / Clothing and Textiles

Rahvarõivaste valmistamise juhend : [pastelde tegemine]. Eesti Rahva Muuseum, 2015

rahvarõivaste-valmistamise-juhend-pastelde-tegemineSelle juhendi järgi on võimalik valmistada kas tömbi või terava ninaga pastlaid. Uurides valikuliselt etnograafilisi pastlaid, võib täheldada nimetatud kahe pastlatüübi valmistamisel mitmeid erisusi. Siinses juhendis ei ole keskendutud kõikidele võimalikele tehnilistele nüanssidele – oma piirkonnast pärit pastelde täpseks jäljendamiseks on vaja täpsustavat detailide uurimist.