Majandus ja juhtimine / Economy and Management

Petri Parvinen. Müügipsühholoogia : nii meile müüakse. Äripäev, 2015

müügipsühholoogia-nii-meile-müüaksePetri Parvinen on Helsingi ja Aalto ülikoolide müügiprofessor, kelle juhtimisel on viimase kümne aasta jooksul korraldatud teadusuuringuid müügi innovatsioonist ja efektiivsusest Põhjamaades. Parvinen on kogunud ja analüüsinud müügipraktikaid nii tööstus-, teenindus- kui ka start-up-ettevõtetes ning toob parimad näited ja uued teadusuuringud nüüd ka Eesti müügirahva ette.

Raamat on mõeldud inimestele, kes tahavad rohkem teada, kuidas müügipsühholoogia tundmise abil edu saavutada või end selle mõju eest kaitsta. See hõlmab suhtlemist kaupluses, internetis, töökohal ja koolis. Vastastikuse mõjutamise psühholoogiat läheb pidevalt tarvis ka vahetus suhtlemises ehk partnerluses, laste kasvatamisel ülemuse ja alluva ning sõprade omavahelistes suhetes. Teoses käsitletakse vastastikuse mõjutamise psühholoogia olulisemaid teooriaid, uuringuid, kasutusnõkse. Vaatluse all on enesejuhtimise psühholoogia, emotsionaalne intelligentsus, müügihirm, müügivaim, muutused tarbijakäitumises ja tööelus. Samuti vaadeldakse, kuidas müügipsühholoogia muutub digimaailma siirdudes. Raamatut ilmestavad rohked juhtuminäited.