Keskkonnatehnoloogia / Environmental technology

John L. Tymoczko, Jeremy M. Berg, Lubert Stryer. Biokeemia : lühikursus : õpik kõrgkoolidele. TTÜ Kirjastus, 2016

biokeemia lühikursusKäesolev raamat sai alguse 1975. aastal ilmunud Lubert Stryeri õpikust „Biokeemia“. Praeguseks on õpik saanud klassikaks ning sellest on välja antud juba seitse täiendatud trükki.

Biokeemia on üks esimesi erinevate teaduste kokkupuutepunktis tekkinud valdkondi, mis mõjutab oluliselt nii keemiat, bioloogiat kui ka meditsiini ning loob aluse inimeste mõistlikule toitumis- ja tervisekäitumisele. Just sellepärast on biokeemia saanud paljude erialade hariduse põhiosaks ja puudutab meid ka igapäevaelus.

Raamatus esitatud materjal on jaotatud kolmeks osaks: elu molekulaarne ülesehitus, energia ülekanne ja salvestamine ning biomolekulide süntees. Teost iseloomustab teemade erakordselt selge esitus, innovaatilised graafilised illustratsioonid ja struktuuribioloogia tulemuste oskuslik ärakasutamine õppe-eesmärkidel.

Õpik sobib bioloogia, arstiteaduse, keemia, keskkonnateaduste, bio- ja toidutehnoloogia jt loodus- või reaalainete eriala bakalaureuseõppe tudengitele, aga ka biokeemiast huvitatud õpilaste või täiskasvanute lugemislauale.